Alergija alkoholiui

Alergija alkoholiui

Daugeliui žmonių šventes sunkiai įsivaizduojamos be alkoholio, kadangi jis dažnai laikomas linksmybių užtaisu. Priklausomybė alkoholiui nėra vienintelė alkoholio keliama problema. Alkoholiniai gėrimai taip pat gali sukelti žmonėms alergiją, kuri nors ir nėra populiari, tačiau žinoma jau nuo senų laikų. Alergija alkoholiui dažniausiai pasireiškia ne nuo alkoholinių gėrimų, bet nuo tam tikrų jo sudedamųjų dalių.

Kokios sudedamosios dalys gali sukelti alergiją alkoholiui?

Alergines reakcijas gali sukelti vyne esančios vynuogių sultys ir sulfitai, kurie yra naudojami kaip konservuojanti medžiaga. Ant vyno butelių kartais užrašomi įspėjimai apie esančius sulfitus, kadangi jie gali sukelti itin sunkias alergines reakcijas. Aluje esančios mielės, miežiai ir kitos grūdinės kultūros taip pat yra stiprus alergenas. Kaip ir daugelis kitų alergijų, alergija pasireiškia odos paraudimu, niežuliu ir bėrimu. Alergijos simptomams taip pat priskiriami galvos ir pilvo skausmai, pykinimas, vėmimas ir viduriavimas. Jeigu alergijos sukėlėjai yra sulfitai, iškyla astmos priepuolio ir anafilaksinio šoko rizika.

Alergija alkoholiui iššaukia kitas nemalonias reakcijas

Alergija alkoholiui dažnai supainiojama su alkoholio netoleravimu, kuris dažniausiai atsiranda, kai žmogaus organizme trūksta tam tikrų fermentų. Fermentų trūkumas alkoholį vartojantiems žmonėms sukelia nemalonias reakcijas: pykinimą, vėmimą ir padažnina širdies ritmą. Alkoholio netoleravimas dažniausiai yra genetiškai paveldėjimas. Įdomu tai, kad alkoholio netoleravimas dažniausiai iš visų etninių grupių pasireiškia azijiečiams.

Alkoholis taip pat gali sukelti alerginį rinitą, kuris pasižymi sloga, nosies užgulimu ir čiauduliu. Jautresniems žmonėms alkoholiniai gėrimai gali sukelti nosies kapiliarų išsiplėtimą, gleivių išsiskyrimą ir kitus slogos simptomus. Tačiau visi šie požymiai laikomi fiziologine, o ne alergine organizmo reakcija.

Kaip išvengti alergijos alkoholiui?

Geriausias ir efektyviausias būdas išvengti alergijos alkoholiui ir alkoholio netoleravimo yra jo atsisakymas ir nevartojamas. Šventinėmis progomis alkoholio išvengti yra itin sunku, todėl alergiškiems žmonėms rekomenduojama rinktis tokius alkoholinius gėrimus, kurie sukelia mažiau nemalonių organizmo reakcijų. Taip pat vartojant alkoholinius gėrimus ar susidūrus su alkoholio sukeltais negalavimas, reikia gerti kuo daugiau vandens ir vengti stimuliuojančių medžiagų – kofeino ar nikotino. Šios medžiagos tik dar labiau sustiprins jaučiamas simptomus.

Jei norite suvaldyti ar net atsikratyti priklausomybės alkoholiui siulome išbandyti mūsų rekomenduojamus vaistus, kurie padės lengvai atsikratyti alkoholio. Alkotox skirtas visiems rimtai norintiems atsikratyti priklausomybės, nesukelia jokių pašalinių, nemalonių pojučių. Taip pat apmokėsite gavę siuntą, tad viskas patogu ir greita. Užsisakyti galite paspaudę čia.

Alergija alkoholiui

Produktai, kurie gali Jums patikti

Leave a Reply

Your email address will not be published.