Alerginė sloga

Alerginė sloga

Kelis mėnesius ar metus periodiškai kamuojantis nosies varvėjimas, čiaudulys, paraudusios akys ir dėl užgultos nosies neišmiegotos naktys gali siųsti žinutę, jog sergate alergine sloga. Įvairių tyrimų duomenimis, 77% sergančių alergine sloga naktį blogai išsimiega, o 46% sergančiųjų jaučiasi pavargę. Taigi, šis negydomas alerginis susirgimas gali stipriai paveikti gyvenimo kokybę.

Dažniausiai alerginė sloga pastebima prasidedant pavasariui ir pradedant žydėti pirmiesiems augalams. Skaičiuojama maždaug 50 augalų ir žiedadulkių rūšių, kurios sukelia šienligę. Šienligę galima pažinti iš tuo pačiu metu kasmet pasireiškiančių panašių simptomų. Šios alergijos protrūkiai dažniausiai pasireiškia balandžio, birželio ir rugpjūčio mėnesiais: balandį pradeda žydėti medžiai, birželi pražysta žolės,  o rugpjūtį žiedadulkes barsto piktžolės. Alergijos simptomai ryškiausiai jaučiami karštomis dienomis ir rytais, kuomet žiedadulkių koncentracija ore būna didžiausia. Todėl alergiją turintiems žmonėms rekomenduojama lauke ilgiau būti esant blogam orui arba po lietaus. Rudenį šienlige sergantiems žmonėms alergijos simptomai sumažėja ir jie pradeda jaustis geriau.

Alerginė sloga gali atsirasti ir nepriklausomai nuo sezono, tačiau turi stiprų ryšį su gamta. Žmonės dažnai skundžiasi alergine sloga visus metus, todėl tikėtina, kad alergijos šaltinis yra namuose. Alerginę slogą gali sukelti namuose susidariusios dulkės ir patalynėje apsigyvenusios dulkių erkutės, pelėsiniai grybai, naminiai gyvūnai ir jų pleiskanos. Taip pat alergines reakcijas dažnai sukelia buityje naudojamos cheminės medžiagos, skalbimo ir įvairios valymo priemonės.

Sergantiems alergine sloga pirmiausia reikia išsiaiškinti alergeną ir vengti kontakto su juo. Tačiau ne visada pavyksta visiškai išvengti alergenų, ypač žiedadulkių, kurių žydėjimo metu pilna visur. Be to, įsisenėjus ligai alergeno vengimas nepalengvina simptomų, todėl reikia papildomai naudoti antialerginius medikamentus: antihistamininius preparatus, kortikosteroidus, o kartais ir bronchus plečiančius vaistus. Šie medikamentai negydo ligos, tik mažina jos simptomus. Vienintelis gydymas, kuris gali paveikti alergijos atsiradimo priežastį yra specifinė imunoterapija alergenu (SIT). Šis gydymas gali pakeisti ligos eigą, apsaugoti nuo ligos progresavimo, išnaikinti ilgai kamavusius kvėpavimo takų gleivinės pokyčius ir sumažinti vartojamų vaistų poveikį. Specifinė imunoterapija alergenu sumažina žmogaus jautrumą alergenui, kuomet palaipsniui keičiamas imuninis atsakas ir užtikrinamas alergeno toleravimas.

Produktai, kurie gali Jums patikti

Leave a Reply

Your email address will not be published.