Ar karkasiniuose namuose gyventi sveika?

Ar karkasiniuose namuose gyventi sveika?

Ar pastebite, kad grįžę namo vis čiaudote? Ką kaltinate dėl to? Katiną, orą? Dažnai tai būna namų oro kokybės kaltė. Norint kvėpuoti sveiką orą, galbūt reikėtų susimąstyti apie gyvenamąją vietą. Nors karkasiniai namai kai kuriems gali asocijuotis su greitai pastatomais, ne itin kokybiškais būstai,  tai visiška netiesa. Šiuo metu vis dažniau pastebimi jų privalumai, pradedant tokiomis šalimis kaip Skandinavijos atstovės, kurios vertina paprastumą ir kokybę. Po truputį jie plinta ir Lietuvoje.

Namų statybai naudojamos medžiagos

Koks bus namas, ir kokius privalumus jis gali užtikrinti, susideda iš to, kas buvo panaudota statybos metu. Visapusiška namo kokybė priklauso net nuo tokių detalių, ar buvo naudotos sintetinės, ar natūralios medžiagos. Pavyzdžiui, dažnai naudojamos sintetinės medžiagos gali sukelti akių ašarojimą, kosulį. Tačiau šie faktai dažniausiai nurašomi netinkamai aplinkai ar susikaupusioms dulkėms. Bet juk tai irgi teisingai pastatyto namo „pareiga“ – užtikrinti ten gyvenančių asmenų patogumą.

Karkasiniai namai yra statomi iš profesionaliai atrinktų ir apdirbtų medžio plokščių. Jos yra sudžiovinamos, apdorojamos taip, kad nesiveistų pelėsis, po ilgo eksploatavimo nesuprastų kokybė. Toliau yra panaudojamos natūralios, tačiau ne mažiau kokybiškos nei sintetinės (o dažnai ir funkcionalesnės) apšiltinimo medžiagos. Visų pirma tai medžio puta. Ji naudojama sienų viduje, o pagrindinė jos paskirtis yra sulaikyti šaltą arba šiltą orą viduje. Vėliau ji padengiama fermacelio plokšte, gaminama iš avies vilnos, ir medžio plokšte, kuri vėliau užglaistoma molio tinku. Šios medžiagos parenkamos ne atsitiktinai – nuo sena žinomos jų išvardytos teigiamos savybės.

Ar tai vien sodo nameliai?

Įsivaizduojate, kad karkasiniai namai tinka tik sodams? Jie puikiai gali tapti ir jūsų naujaisiais namais. Šiuo metu juos renkasi asmenys, kurie yra daugiau susidomėję ekologija, tačiau po truputį rinka auga ir atsiranda vis daugiau asmenų, norinčių gyventi sveikoje aplinkoje. Tai tampa pasirinkimu, kuris tinkamas tiek jaunoms šeimoms, tiek senjorams, tiek individualiems jaunuoliams, norintiems turėti savo būstą.

Šie namai tai būdas palaikyti savo sveikatą, naudojantis natūraliomis priemonėmis. Jūs galėsite būti tikri, kad būdami namie kvėpuojate tik švarų orą (jis bus dar tyresnis, jei ir pasirinkti baldai bus ekologiški). Vienintelis dalykas, ko jums reikia prieš statybą, yra pasirinkti tinkamą vietą naujajam statiniui.

Norint rūpintis savo sveikata, kartais neužtenka pagalvoti vien apie valgomą maistą, nešiojamus drabužius. Labai dažnai įtaką daro ir mūsų gyvenamoji vieta. Pasirinkus sveiką maistą ir gyvenimo būdą, metas pasirinkti ir sveikus namus.

Produktai, kurie gali Jums patikti

Leave a Reply

Your email address will not be published.