Svarbiausioms organizmo gyvybinėms funkcijoms palaikyti reikalinga mineralinė medžiaga – chloras. Tai pagrindinis kraujyje ir kitose ląstelėse aptinkamas anijonas. Chloras glaudžiai sąveikauja su natriu ir potašu. Chloro apykaitą organizme ir išskyrimą reguliuoja posmegeninės liaukos (hipofizės) užpakalinės dalies hormonas vazopresinas (ADH) ir antinksčių žievės hormonai (aldosteronas).
Suaugusio žmogaus organizme yra maždaug 95 g chloro. Beveik visas organizme esantis chloras yra chlorido jonai. Chlorido jonai gali būti laisvi, hidratuoti arba gali sudaryti junginius su kitais elementais. Neląsteliniai organizmo skysčiai, oda, poodiniai adiniai yra kaulai kaupia daug chloro, tačiau visi audiniai chlorą kaupia skirtingai. Didžioji dalis (30–60%) organizme esančio chloro kaupiasi odoje ir tirpiuose junginiuose, kurių pagalba pagal poreikį patenka į kraują.
Organizmui chloras yra reikalingas dėl to, kad atlieka pagrindinį vaidmenį reikiamo organinių skysčių kiekio organizme palaikyme. Chloras yra pagrindinė medžiaga, kuri padeda skrandyje išskirti chloro vandenilio rūgštį ir padeda suvirškinti maistą. Ši mineralinė medžiaga normalizuoja organizme vykstančią vandens apykaitą ir aktyvina kai kuriuos organizmo fermentus.
Per parą žmogaus organizmui reikia maždaug 2–3 g chloro, tačiau kartais žmogus per dieną suvartoja iki 15 g natrio chlorido. Papildomai organizmą aprūpinti chloru patariama tada, kai dėl didelio fizinio krūvio ar pakilus kūno temperatūrai padidėja prakaitavimas, taip pat vartojant šlapimą varančius vaistus, vemiant ar viduriuojant bei sergant Adisono liga. Audinių gebėjimas sujungti chlorą sumažėja vartojant diuretikus, todėl sumažėjęs jo kiekis odoje ir audiniuose sukelia hipochloremiją. Organizme chloridų koncentracija didėja esant ūminiam inkstų funkcijos nepakankamumui, antinksčių žievės hiperfunkcijai ir dehidratacijos metu.
Pagrindinis chloro šaltinis yra druska, tačiau nedideli šios medžiagos kiekiai yra beveik visuose augalinės ir gyvulinės kilmės produktuose bei geriamame vandenyje. Maisto papilduose esančių mineralinių druskų sudėtyje taip pat galima rasti chloro (magnio chlorido, cinko chlorido, kalio chlorido ir pan.). Žmonės, kurie valgo nesūdytą maistą, per dieną įvairių maisto produktų pagalba vis tiek gauna 0,5–3 g natrio chlorido. Gydytojai skiria mažai natrio chlorido turinčią dietą žmonėms, kurie turi kraujo apytakos nepakankamumą, hipertoniją ar sergantiems nefritu.