Kobaltas žmogaus organizme

Kobaltas žmogaus organizme

Į vitamino B12 sudėtį įeina kobaltas – tai mineralas, kuris skatina eritrocitų gamybą. Šis mineralas yra svarbus žmogaus organizmui, kadangi jis dalyvauja kai kurių baltymų sintezėje. Esant normaliomis sąlygomis, organizmas baltymų sintezei panaudoja kobaltą, kuris yra vitamine B12.  Kobaltas taip pat gali slopinti piktybinių ląstelių kvėpavimą, dauginimąsi ir augimą.

Jeigu organizmui trūksta kobalto, kraujyje atsiranda nesubrendę eritrocitai, mažėja atsparumas ligoms ir atsiranda odos bei gleivinių jautrumas. Kobaltą galima tiek perdozuoti, tiek juo apsinuodyti. Perdozavimas gali sukelti viduriavimą, o apsinuodijimas – pavojingas širdies ir kraujagyslių ligas.

Kobaltas randamas jautienoje, galvijų kepenyse, krevetėse, sardinėse, menkėse, ridikėliuose, šviežiuose agurkuose, špinatuose, vynuogėse ir arachise. Rekomenduojama kobalto paros norma sudaro 0,1-0,2 mg.

Kobaltas maisto papildų sudėtyje sutinkamas retai, tačiau kasdien šis mineralas į organizmą patenka kartu su vitaminu B12. Kartais kobalto yra sudėtiniuose maisto papilduose, derinyje su geležimi ar kitomis kraujodarai reikalingomis medžiagomis. Kobaltas taip pat gali būti intensyviai sportuojantiems žmonėms skirtų maisto papildų sudėtyje.

Produktai, kurie gali Jums patikti

Leave a Reply