Molibdenas yra ypač reikšmingas mikroelementas kepenų veiklai bei sieros ir azoto apykaitai žmogaus organizme. Didžiausi molibdeno kiekiai žmogaus organizme yra kaupiami inkstuose, kepenyse, kauluose ir odoje.
Šis mikroelementas dalyvauja aminorūgščių apykaitos procesuose ir kartu su šlapinu šalina apykaitinių produktų pašalinimą. Molibdenas dalyvauja kaulų ir kremzlių medžiagų apykaitoje, taip pat yra svarbus kauluose vykstančiai fosforo apykaitai. Mikroelementas dalyvauja geležies apykaitoje ir aktyvina kepenų detoksikacijos procesus. Jis taip pat kovoja su vėžinius susirgimus galinčius sukelti nitrozaminais. Molibdenas padeda reguliuoti jauno organizmo augimą, o vyresniame amžiuje šio mikroelemento trūkumas gali paskatinti gleivinių silpnėjimą, o vyrams pasireikšti impotencija.
Sveikiems žmonėms šio mikroelemento trūkumas pasireiškia itin retai, tačiau jeigu žmogaus organizmas nėra pakankamai aprūpinamas molibdenu su maistu, tuomet gali sutrikti fermentų veikla. Molibdeno trūkumas skatina nenormalų sieros metabolitų kiekio išsiskyrimą kartu su šlapimu, sumažėja šlapimo rūgšties koncentracija, o hipoksantino ir ksantino šlapime padaugėja. Perdozavimo mobildenu atvejų nėra nenustatyta.
Daržovės yra laikomos pagrindiniu molibdeno šaltiniu. Daržovėse esančio molibdeno kiekis priklauso nuo to, kiek šio mikroelemento yra dirvožemyje. Molibdenu daugiausiai prisotintos tamsiai žalios spalvos lapinės daržovės, pupelės, kepenys ir pienas. Molibdenas taip pat įeina į kai kurių sudėtinių maisto papildų ir multivitaminų sudėtį.