Pačios naudingiausios rudeninės daržovės, kurias verta valgyti

Pačios naudingiausios rudeninės daržovės, kurias verta valgyti

Ir nors ruduo ne visada mus džiugina geru oru, bet jis mums suteikia 100% naudingų daržovių. Kol yra galimybė, pulkime valgyti sezonines daržoves ir kaupkime vitaminus ir mineralines medžiagas žiemai.

Moliūgas

Daržovių nauda yra neginčytina, ypač jeigu kalbama apie moliūgus. Moliūguose Jūs rasite vitaminų C, B1, B2, PP, D, E, taip pat geležies, magnio, fluoro, skaidulų ir kalio. Šios rudeninės daržovės sudėtyje yra pektino, kuris padeda sumažinti cholesterolio kiekį.

Moliūgai taip pat yra neįtikėtinai naudingi sergant inkstų ligomis, hipertenzija, esant medžiagų apykaitos sutrikimams ir net patinimui.

Brokoliai

Brokoliai – tai idealus pasirinkimas tinkamos mitybos mėgėjams, nes iš jų galima pagaminti trintą sriubą, daržovių troškinius ar užkepėles. Brokoliuose yra daug askorbo rūgšties – vitamino C, juose net daugiau nei citrusiniuose vaisiuose.

Taip pat ši rudeninė daržovė praturtins organizmą kaliu, fosforu, kalciu, geležimi ir natriu.

Burokėliai

Burokėliuose yra daug B grupės vitaminų, kurie pagerina odos, nagų ir plaukų būklę, ir normalizuoja nervų sistemos darbą. Naudingose daržovėse taip pat yra daug vitaminų A ir C, jodo, cinko ir geležies, taip pat amino rūgščių ir betanino.

Burokėliai bus naudingi žmonėms, sergantiems hipertenzija, peršalimo ligomis ir esant odos uždegimams, bei stiprinti imunitetą.

Bulgariški pipirai

Saldžios ir skanios paprikos turi daugybę vitaminų, reikalingų organizmui: B, B2, C, PP, A Taip pat paprikoje yra daug karotino, kalio, jodo, cinko, fosforo ir geležies, jie padeda kovoti su nervų sistemos problemomis, normalizuoja širdies ir kraujagyslių funkcionavimą , gerina medžiagų apykaitą ir net odos ir plaukų būklę. Šios spalvingos daržovės rekomenduojamos žmonėms, sergantiems hipertenzija, anemija ir tiesiog stiprinti imunitetui.

Pomidorai

Pačios naudingiausios rudeninės daržovės, kurias verta valgyti

Teisingos mitybos pagrindai sako, kad kasdien svarbu suvartoti pakankamai vaisių ir daržovių, kad iš jų būtų gaunami visi organizmui reikalingi vitaminai ir mikroelementai. Rudenį taip pat rekomenduojame atkreipti dėmesį į pomidorus, kurių sudėtyje yra pakankamai vitamino C ir antioksidantų. Jie padės susidoroti su širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, ir užkirs kelią auglių vystymuisi.

Ruduo yra puikus laikas, gauti iš gamtos visa tai kas geriausia. Naudokitės tuo ir nepamirškite apie labiausiai naudingas rudenines daržoves, kurias reikia įtraukti į savo meniu!

Produktai, kurie gali Jums patikti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *