Vitaminas B10 ir jo nauda

Vitaminas B10 ir jo nauda

Vitaminas B10, arba paraaminobenzoninė rūgštis yra svarbi vitamino B9 dalis, kuri yra reikalinga šio vitamino sintezei. Šis vitaminas atsakingas už augimą ir vystymąsi.

Vitaminas B10 yra reikalingas odos ir plaukų pigmentacijos procesuose. Kai vitaminas B10 yra veikiamas saulės spindulių, jis yra paveikias foto-cheminiais faktoriais, kurie sintezuoja ir stimuliuoja pigmento (melanino gamybą). Šis vitaminas sumažina pražilimo riziką, patyrus didelius stresus. Jis teigiamai veikia plaukų augimą, yra naudojamas vitiligo (baltos dėmės) gydyme ir apsaugo odą nuo žalingų UV spindulių.

Kai organizmui pradeda trukti vitamino B10, sutrina odos ir plaukų pigmentacija, t.y. pasireiškia ankstyvas pražilimas. Taip pats sutrinka hormonų veiklą ir sulėtėja augimas.

Natūralūs vitamino B10 šaltiniai yra: sėlenos, kviečių daigai, kepenys, inkstai, jogurtai ir lapinės daržovės. Kaip vaistas jis palengvina dėmėtosios šiltinės eigą, apsaugo nuo apsinuodijimo stibio ir arseno preparatais, o iš vitamino B10 gaminamas 15% tepalas saugo odą nuo nudegimų saulėje. Papildomai vitaminą B10 patariama vartoti žmonėms, kurie serga tam tikromis odos ligomis, tačiau reikiamas paraaminobenzoninės rūgšties dozes turi paskirti gydytojas.

Rekomenduojama vitamino B10 paros norma siekia nuo 30 iki 100 mg. Dažniausiai ši vitaminas yra randamas multivitaminų sudėtyje ir saugančių nuo žalingo saulės poveikio losjonų sudėtyje. Taip pat vitaminą B10 galima rasti įvairių maisto papildų sudėtyje, derinyje su odai ir plaukams naudingomis medžiagomis.  Vitamino B10 perdozavimo poveikis nežinomas.

Produktai, kurie gali Jums patikti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *