Vitaminas B15 arba panagamo rūgštis ir jo nauda

Vitaminas B15 arba panagamo rūgštis ir jo nauda

B grupės vitaminams priklausanti vitaminas B15 dar žinomas panagamo rūgšties pavadinimu (dimetilglicinas). Panagamo rūgštis dalyvauja žmogaus organizme vykstančioje baltymų sintezėje ir yra labai svarbi cholesterolio apykaitoje.

Vitaminas B15 yra svarbus normaliam smegenų funkcionavimui, streso hormonų gamybai ir antinksčių funkcijai. Panagamo rūgštis atsako už plaukų augimą ir pigmentaciją. Ji taip pat pasižymi priešalerginėmis ir antioksidacinėmis savybėmis. Panagamo rūgštis gerina kraujotaką ir padeda aprūpinti organus deguonimi.  Be to, ji skatina kepenų funkciją ir taip gerina viso organizmo detoksikaciją.

Natūralus vitaminas B15 yra moliūgų ir saulėgrąžų sėklose, ruduosiuose ryžiuose ir mielėse. Vitamino B15 trūkumas organizme neigiamai veikia plaukų formavimąsi – plaukai tampa silpnesni ir lėčiau auga. Perdozuoti panagamo rūgšties praktiškai neįmanoma, nes maisto produktuose jos yra labai nedaug. Vitaminų junginiuose vitamino B15 taip pat yra labai mažas kiekis. Rekomenduojama vitamino B15 paros norma siekia nuo 50 iki 100 mg.

Panagamo rūgštis dažniausiai būna deriniuose su kitai antioksidantais, A ir E vitaminais. Taip pat jos galima rasti maisto papildų sudėtyje, kurie yra skirti sportuojantiems arba energiją didinančių multivitaminų preparatuose.

Produktai, kurie gali Jums patikti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *