Vitaminas B7 ir jo nauda

Vitaminas B7 ir jo nauda

Biotinas, vitaminas H – tai tas pats B vitaminų grupei priklausantis vandenyje tirpus vitaminas B7. Šis vitaminas yra labai svarbus angliavandenių ir riebalų apykaitai. Vitaminas B7 yra lengvai oksiduojamas, tačiau yra atsparus aukštai temperatūrai, šarmų, rūgščių ir ultravioletinių spindulių poveikiu. Žmogaus žarnyno mikroflora gamina nedidelį kiekį šio vitamino.

Vitaminas B7 yra reikalingas angliavandenių ir riebalų rūgščių sintezei, taip pat aminorūgšties leucino apykaitai. Vitaminas B7 reguliuoja prakaito liaukų veiklą ir yra reikalingas kraujo gamybai, sveikai odai ir plaukams. Vitaminas H padeda išlaikyti normalią odos funkciją.

Vitamino B7 trūkumas gali atsirasti žmonėms, kurie valgo žalius, termiškai neapdorotus kiaušinius. Žaliuose vištų kiaušiniuose yra antivitamino avidino, kuris prisijungia biotiną, todėl jis negali žarnyne rezorbuotis. Kai organizmui trūksta vitamino H, pradeda sausėti ar luptis oda, skilinėti nagai, slinkti plaukai ir atsirasti kojų bei rankų odos pleiskanojimas. Taip pat gali atsirasti raumenų skausmas, mieguistumas, depresija ir apetito stoka. Vitamino B7 trūkumas organizme gali paskatinti mažakraujystės vystymąsi.

Natūralus vitaminas B7 yra randamas jautienoje, kepenyse, inkstuose, piene, kiaušinių tryniuose, avižinėse kruopose, kukurūzuose, žirniuose, mielėse, grybuose ir šokolade. Tiesa, maisto produktuose vitamino B7 kiekiai yra itin nedideli.

Papildomai vitaminą B7 naudoti patariama žmonėms, kurie serga žarnyno ligomis arba ilgą laiką vartojantiems žmonėms, kadangi antibiotikai pažeidžia žarnyno mikroflorą, todėl negali pagaminti pakankamo kiekio biotino. Vitamino B7 rekomenduojama daugiau naudoti moterims nėštumo laikotarpiu. Didesnės biotino dozės yra vartojamos tuomet, kai norima sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje.

Vitamino B7 perdozavimo požymių nėra pastebėta. Rekomenduojama šio vitamino paros norma siekia 50 mikrogramų, tačiau tikslias ir žmogaus organizmui reikalingas vitamino B7 dozes gali paskirti tik gydytojas.

Produktai, kurie gali Jums patikti

Leave a Reply

Your email address will not be published.